Fot. Sylwia Suchocka fotograficzni.pl

Dziękujemy rzeźbiarce Olenie Kovpak za wysiłek i fantastyczną pracę oraz organizatorowi pleneru rzeźbiarskiego Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie Łukaszowi Wójcikowi za elastyczność i wsparcie.

 

Wydarzenie udało się dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, takich jak:
- Grzegorz Grotkowski, który przygotował zajęcia alpinistyczne. Dziękujemy również Natalii Piotrowskiej, która przez cały piknik dbała o bezpieczeństwo i zapewniła profesjonalną asekurację oraz Damianowi Świeżakowi, Piotrowi Świeżakowi oraz Grześkowi Trzewikowi za całą pomoc przy organizacji zajęć.
- Grzegorz Sztajerwald, który przygotował przejazdy bryczką podczas pikniku
Dziękujemy wszystkim!

Wydarzenie zorganizowaliśmy my - członkowie Jadowskiego Stowarzyszenia Historycznego w składzie Karolina Matlińska, Ewa Michalska, Olivia Michalik, Ania Trzewik, Michał Krzymowski, Grzegorz Stryjek, Patryk Michalski, Karol Suchocki, Ernest Matliński, Adam Mazur (który był ze stoiskiem Muzeum karabinu w Urlach) oraz Marek Suchocki.

Projekt finansowany jest ze środków Miasta i Gminy Jadów oraz Jadowskiego Stowarzyszenia Historycznego.
Zajęcia detektorystyczne - projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy.

Emocje po Dniu Szkockim w Jadowie już dawno opadły - wróćmy zatem wspomnieniami do tego wspaniałego wydarzenia. Zdjęcia naszej niezastąpionej fotografki Sylwi Suchockiej -fotograficzni.pl
W tym miejscu jako Jadowskie Stowarzyszenie Historyczne chcielibyśmy podziękować wszystkim, bez których ten dzień nie wyglądałby tak jak na zdjęciach.
Dziękujemy naszym przyjaciołom:
- współorganizatorowi St Andrew's Foundation Poland - fundacji zrzeszającej Szkotów w Polsce z Paulem Gogolinskim na czele
- British Embassy Warsaw, która objęła patronat honorowy nad wydarzeniem. Szczególne podziękowania dla Pani Ambasador Anny Clunes za wsparcie naszej inicjatywy oraz dla obecnych na evencie Toma Younga - Pierwszego Sekretarza ds.Politycznych oraz Justyny Krupińskiej za wielkie zaangażowanie
- pastorowi Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie Romanowi Lipińskiemu
- pastorowi kościoła anglikańskiego Davidowi Brownowi
- księdzu proboszczowi Bogdanowi Lewińskiemu oraz księdzu wikariuszowi Michałowi Włochowi z parafii św. Jakuba Apostoła w Jadowie
- Gminie Jadów, w szczególności burmistrzowi Dariuszowi Kokoszce oraz pracownikom urzędu
- Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego
- RDC Radio dla Ciebie, w szczególności Piotrowi Szymonowi Łośowi - za patronat medialny
- Bibliotece Publicznej Gminy Jadów, w szczególności dyrektor Sylwii Tryc oraz pracownikom
- Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Jadowie, w szczególności dyrektorowi Łukaszowi Wójcikowi oraz Piotrowi Zaklice
- SGW Myszadlanki , KGWIG Nowinianki , KGW Sicianki - które przygotowały przepyszne pierogi z haggisem, szkockie ciasteczka, chlebki oraz zorganizowały plecenie wianków

Miło nam poinformować, że partnerami Dnia Szkockiego w Jadowie zostały firmy Golden Plast - producent chemii budowlanej i Dar-Bus - operator linii autobusowych (m.in. Warszawa - Jadów). Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Miło nam poinformować, że do grona partnerów Dnia Szkockiego w Jadowie dołączyła F.H.U. CEZAR Bożena Piotrowska wraz z mężem Cezarym Piotrowskim. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszego wydarzenia! 

Po raz kolejny w lipcu (sobota, 1 lipca) w Jadowie odbędzie się Dzień Szkocki. Będzie to trzecia edycja wydarzenia, które w poprzednich latach odbiło się szerokim echem w mediach – napisał o nim nawet brytyjski „The Times”.
Dzień Szkocki jest imprezą plenerową, która ma przypominać o szkockich osadnikach mieszkających w gminie Jadów w XIX wieku. Dlatego w programie znalazły się takie wydarzenia jak: występ zespołu dudziarzy czy degustacja whisky przygotowanej specjalnie z myślą o jadowskich Szkotach. Będą też tradycyjne potrawy szkockie, mecz piłki nożnej, kino plenerowe, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. „Dzień Szkocki w Jadowie to radosne i rodzinne wydarzenie, które organizujemy z myślą o wszystkich, którzy chcieliby poznać szkocką kulturę – od fanów serialu „Outlander” po koneserów szkockiej whisky oraz tych, którzy z krajem wrzosowisk i jednorożców nie mieli wcześniej styczności. Będzie to znakomita okazja do tego, aby wszystkimi zmysłami poczuć ten niepowtarzalny klimat. Każdy znajdzie tu coś dla siebie”, mówi Marek Suchocki, prezes Jadowskiego Stowarzyszenia Historycznego.